Barbera d'Alba “Bricco del Cuculo” DOC 2016 Magnum 1,5l
Castello di Verduno
Popis:

Tato výjimečná Barbera z vinice která nese název Bricco del Cuculo a nachází se v Barbarescu na vrcholu kopce zhruba 270 m.n.mořem. Byla vysázena v roce 1950 na převážně vápencovém podloží a je tak trochu výjimkou v tomto jinak Nebbiolem osázeném místě. Ruční sběr hroznů a následná macerace po zhruba 15 dní v nerezových tancích. Víno pak zraje zhruba 14 měsíců ve velkých dubových sudech, 8 měsíců v nerezovém tanku a na závěr 4 měsíce v lahvi. Víno tmavší rubínové barvy s aroma červeného ovoce, koření či lékořice. Středně plné, svěží, ovocité s typickou křupavou kyselinkou. Bricco del Cuculo je opravdu skvělá a výjimečná Barbera, která potěší snad každého milovníka středně plných, svěžích a ovocnějších vín!

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Barbera

Region:

Piemonte

Země původu:

Itálie

1352 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Castello di Verduno

Filozofie vinařství Castello di Verduno věří v součinnost produkce vysoké kvality a ochrany půdy. Dlouholetá vinařská tradice předurčuje veškeré činnosti a volby vinařství, které jsou zaměřeny na získávání vína se snadno identifikovatelnými vlastnostmi, charakteristickými danému terroir.

Věnují pečlivou pozornost jak vinici a vinařství, tak stejnou měrou i vínům, která již leží a pomalu zrají ve sklepích. Jistě, čas a kvalita jsou neoddělitelné - víno rozvíjející se ve vlastním čase může dosáhnout těch nejlepších kvalit.

Součást filosofie vinařství je i motto: "V našem světě střežíme vzpomínky na čas minulý: zdvořilost, diskrétnost, laskavé pohostinství, to vše jsou plody dávných tradic."
Další vína z tohoto vinařství...