Prosecco Valdobbiadene Grande Cuvée del Fondatore Extra Brut Millesimato DOCG
Bortolomiol
Popis:

Toto Grande Cuvèe je věnováno zakladateli Giulianu Bortolomiolu který jako první vyrobil Prosecco Brut. Člověk jenž vždy hledal nové cesty vpřed ve jménu vysoké kvality. Toto Prosecco, které se vyrábí výhradně z hroznů z vinice San Pietro di Barbozza, Extra Brut a Millesimato, aby bylo možné prezentovat zvláštní vlastnosti každého ročníku tím nejlepším možným způsobem. Tyto vlastnosti inspirovaly barvy nového balení: tmavě hnědá země a světle modrá obloha. Bohaté květinová aroma předvádí velmi jemný ne agresivní charakter, předehra k suché, živé a silné chuti. Můžete být odvážní v kombinaci s pokrmy. Krom klasického doprovodu mořských plodů, dobrá struktura tohoto vína znamená, že je perfektní k bílým rybám, jako je kambala či k bílému masu, jako je jemně připravené mléčné selátko.

Druh vína:

Šumivé

Odrůda:

Glera

Region:

Valdobbiadene

Země původu:

Itálie

580 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Bortolomiol

První zmínky o rodině Bortolomiol pochází z poloviny 18.století. Již v té době se Bartlomeo Bortolomiol věnoval výrobě vína. Bortolomeo strávil celý život pěstováním hroznů na stráních Valdobbiadene a svým potomkům vštěpoval lásku k zemi a schopnost získat z ní "to" nejlepší.

Jeho poselství si dokonale osvojil Giuliano Bortolomiol, který založil vinařskou společnost a zasvětil jí celý svůj život. Už jako malý šel v šlépějích svého otce, měl vrozené nadání pro vinohradnictví. V roce 1962 jako první vyrobil z odrůdy Glera suché šumivé víno - Prosecco Brut, které dnes již svoji slávou dávno překonalo hranice Itálie. Na počest Giuliano Bortolomiola nese suché Prosecco z vinařství Bortolomiol označení Prior. V poslední době získalo významná ocenění - Gambero Rosso (tři sklenice) a 91 bodů hodnocení Robert Parker.

Giuliano Bortolomiol zasvětil svůj život práci s odrůdou Glera s neoblomnou vášní a s neotřesitelnou vírou v její potenciál. V dnešní době jsou to Giulianove dcery Maria, Elena, Elvira, Lisa a Giuliana, které i s jejich matkou Ottaviou a enologem Gianfrancem Zanonem pokračují v poslání Giuliano Bortolomiola - v produkci špičkových vín se zachovaním silných vazeb k zemi a jejich historii.  
Další vína z tohoto vinařství...