Prosecco Miol Rosé Brut DOC Treviso
Bortolomiol
Druh vína:

Šumivé

Odrůda:

90%Glera + 10%Pinot Nero

Region:

Valdobbiadene

Země původu:

Itálie

333 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Bortolomiol

První zmínky o rodině Bortolomiol pochází z poloviny 18.století. Již v té době se Bartlomeo Bortolomiol věnoval výrobě vína. Bortolomeo strávil celý život pěstováním hroznů na stráních Valdobbiadene a svým potomkům vštěpoval lásku k zemi a schopnost získat z ní "to" nejlepší.

Jeho poselství si dokonale osvojil Giuliano Bortolomiol, který založil vinařskou společnost a zasvětil jí celý svůj život. Už jako malý šel v šlépějích svého otce, měl vrozené nadání pro vinohradnictví. V roce 1962 jako první vyrobil z odrůdy Glera suché šumivé víno - Prosecco Brut, které dnes již svoji slávou dávno překonalo hranice Itálie. Na počest Giuliano Bortolomiola nese suché Prosecco z vinařství Bortolomiol označení Prior. V poslední době získalo významná ocenění - Gambero Rosso (tři sklenice) a 91 bodů hodnocení Robert Parker.

Giuliano Bortolomiol zasvětil svůj život práci s odrůdou Glera s neoblomnou vášní a s neotřesitelnou vírou v její potenciál. V dnešní době jsou to Giulianove dcery Maria, Elena, Elvira, Lisa a Giuliana, které i s jejich matkou Ottaviou a enologem Gianfrancem Zanonem pokračují v poslání Giuliano Bortolomiola - v produkci špičkových vín se zachovaním silných vazeb k zemi a jejich historii.  
Další vína z tohoto vinařství...