Prosecco Valdobbiadene Extra Dry SENIOR Milesimato DOCG Magnum 1,5l
Bortolomiol
Popis:

Víno ze srdce Valdobbiadene ve verzi extra dry je skvělé harmonické a typicky ovocité. Je ideálním partnerem pro posezení v baru s přáteli čí jako aperitiv. Případně může doprovodit Váš první chod v podobě typické Italské zeleninové polévky Minestrone. Jemně vyvážený zbytkový cukr a příjemná vůně dodávají tomuto vínu jemnost a velkou přizpůsobivost. Senior je Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG par excellence. Jeho latinský název je každému na světě stejně jasný jako název Prosecco. Pro někoho a po dlouhou dobu nemohlo být šumivé Prosecco pro svou přirozenou sladkost a zbytkový cukr nic jiného než extra suché. Nyní, když má Bortolomiol ve své tradiční řadě různé verze Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, znamená číslo "II" na láhvi, že se jedná o druhou na stupnici mezi nejsušší a nejjemnější. Senior se mu říká proto, že bylo první.

Druh vína:

Šumivé

Odrůda:

Glera

Region:

Valdobbiadene

Země původu:

Itálie

895 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Bortolomiol

První zmínky o rodině Bortolomiol pochází z poloviny 18.století. Již v té době se Bartlomeo Bortolomiol věnoval výrobě vína. Bortolomeo strávil celý život pěstováním hroznů na stráních Valdobbiadene a svým potomkům vštěpoval lásku k zemi a schopnost získat z ní "to" nejlepší.

Jeho poselství si dokonale osvojil Giuliano Bortolomiol, který založil vinařskou společnost a zasvětil jí celý svůj život. Už jako malý šel v šlépějích svého otce, měl vrozené nadání pro vinohradnictví. V roce 1962 jako první vyrobil z odrůdy Glera suché šumivé víno - Prosecco Brut, které dnes již svoji slávou dávno překonalo hranice Itálie. Na počest Giuliano Bortolomiola nese suché Prosecco z vinařství Bortolomiol označení Prior. V poslední době získalo významná ocenění - Gambero Rosso (tři sklenice) a 91 bodů hodnocení Robert Parker.

Giuliano Bortolomiol zasvětil svůj život práci s odrůdou Glera s neoblomnou vášní a s neotřesitelnou vírou v její potenciál. V dnešní době jsou to Giulianove dcery Maria, Elena, Elvira, Lisa a Giuliana, které i s jejich matkou Ottaviou a enologem Gianfrancem Zanonem pokračují v poslání Giuliano Bortolomiola - v produkci špičkových vín se zachovaním silných vazeb k zemi a jejich historii.  
Další vína z tohoto vinařství...