Maranges 1er Cru “Fussiere” 2019
Domaine Philippe Colin
Popis:

Apelace Maranges se nachází se na jihozápadě u vesnice Santenay v nejjižnějším cípu Côte de Beaune. Vinice Pinot Noir jsou vysazeny na dobře exponované jihovýchodní části svahů na těžkých jílovitých půdách. Maranges má vynikající kapacitu pro stárnutí s jemnou strukturou a intenzitou Pinot Noir ovocného charakteru. Toto víno se pyšní brilantní červenou malinovou až fialovou barvou. Na nose převládá aroma černého rybízu a konzervovaného červené ovoce. V ústech je svěží a s nádechem lékořice a peprnosti. Taniny jsou hladké, teplé a intenzivní. Maranges má vynikající kapacitu pro stárnutí s jemnou strukturou a intenzitě Pinot Noir ovocného charakteru.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Pinot Noir

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

1010 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Philippe Colin

Vinařství Domaine Phillippe Colin bylo založeno v roce 2004. V současné době vinařství hospodaří na více jak 11,5 hektarech vinic v okolí vesničky Chassagne Montrachet, s produkcí 90.000 láhví. Bílé a červené hrozny jsou rozprostřeny na 28 rozdílných apelacích, od nejmenších až po velikost celého terroirs. Větší důraz je celkem logicky věnován odrůdě Chardonnay tedy bílým vínům.

Filozofie vinařství je velmi prostá a jednoduchá. Vše dělat s úctou k přírodě a respektu k podloží. Vína jsou stařena v dubových sudech po dobu 12 až 15 měsíců dle jednotlivýcg crus. Po lehké filtraci přes jíl jsou vína lahvovány. Zajímavostí je vosk který se přidáva na samý vrchol lahve lépe řečeno na korek. Důvodem je zachování větší svěžesti vína díky menšímu přístupu vzduchu. Tento přístup je novinkou a zatím není v burgundsku příliš rozšířen až čas ukáže zda je velkým přínosem či zanedbatelným. Philippova vína jsou zejména ideálním partnerem do vyšší gastronomie.

 
Další vína z tohoto vinařství...