Bourgogne Chardonnay 2022
Domaine Philippe Colin
Popis:

Hrozny pro výrobu tohoto Chardonnay pochází z okolí vesnice Chassagne Montrachet či přímo z ní ale pouze z mladých hroznů. Víno je vinifikováno v použitých barikových sudech s velkou opatrností tak aby si ponechalo svoji odrůdovost. Po kvašení se víno školí v sudu ještě zhruba dalších 10 měsíců a pak 3 měíce na lahvi než jde do prodeje. Víno je filtrováno přes jíl. Ve vůni najdeme lehké tóny vanilky a zralého ovoce. V chuti je víno elegantní vyvážené s příjemnou kyselinou a jemným minerálním tónem.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Chardonnay

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

622 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Philippe Colin

Vinařství Domaine Phillippe Colin bylo založeno v roce 2004. V současné době vinařství hospodaří na více jak 11,5 hektarech vinic v okolí vesničky Chassagne Montrachet, s produkcí 90.000 láhví. Bílé a červené hrozny jsou rozprostřeny na 28 rozdílných apelacích, od nejmenších až po velikost celého terroirs. Větší důraz je celkem logicky věnován odrůdě Chardonnay tedy bílým vínům.

Filozofie vinařství je velmi prostá a jednoduchá. Vše dělat s úctou k přírodě a respektu k podloží. Vína jsou stařena v dubových sudech po dobu 12 až 15 měsíců dle jednotlivýcg crus. Po lehké filtraci přes jíl jsou vína lahvovány. Zajímavostí je vosk který se přidáva na samý vrchol lahve lépe řečeno na korek. Důvodem je zachování větší svěžesti vína díky menšímu přístupu vzduchu. Tento přístup je novinkou a zatím není v burgundsku příliš rozšířen až čas ukáže zda je velkým přínosem či zanedbatelným. Philippova vína jsou zejména ideálním partnerem do vyšší gastronomie.

 
Další vína z tohoto vinařství...