Chassagne Montrachet 1er Cru “Chenevottes” 2022
Domaine Philippe Colin
Popis:

Premier Cru vinice Les Chenevottes sedí o něco výš po svahu ve srovnání s jedinečné bílé Grand Cru Montrachet. Tyto dvě vinice mají mnoho společného sdílení složením podobný půdy, vystavení slunci, orientace a chutí. Les Chenevottes je odvozen od slova cheneve což ve staré francouzštině znamená konopí. Znamená to že tato vinice byla kdysi staré konopné pole. Toto víno je jak jinak než čisté Chardonnay třpytivé zlatavé barvy se zelenými odlesky. Aroma je více kořenité díky většímu podílu jílu v půdě. Kulaté, dlouhé s máslovým dotekem a minerálním dojezdem. Víno zrálo 11 měsíců v barikových sudech z toho 25% nových. Skvělé k bílým rybám a mořským plodům.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Chardonnay

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

2776 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Philippe Colin

Vinařství Domaine Phillippe Colin bylo založeno v roce 2004. V současné době vinařství hospodaří na více jak 11,5 hektarech vinic v okolí vesničky Chassagne Montrachet, s produkcí 90.000 láhví. Bílé a červené hrozny jsou rozprostřeny na 28 rozdílných apelacích, od nejmenších až po velikost celého terroirs. Větší důraz je celkem logicky věnován odrůdě Chardonnay tedy bílým vínům.

Filozofie vinařství je velmi prostá a jednoduchá. Vše dělat s úctou k přírodě a respektu k podloží. Vína jsou stařena v dubových sudech po dobu 12 až 15 měsíců dle jednotlivýcg crus. Po lehké filtraci přes jíl jsou vína lahvovány. Zajímavostí je vosk který se přidáva na samý vrchol lahve lépe řečeno na korek. Důvodem je zachování větší svěžesti vína díky menšímu přístupu vzduchu. Tento přístup je novinkou a zatím není v burgundsku příliš rozšířen až čas ukáže zda je velkým přínosem či zanedbatelným. Philippova vína jsou zejména ideálním partnerem do vyšší gastronomie.

 
Další vína z tohoto vinařství...