Saint Aubin 1er Cru “Combes” 2022
Domaine Philippe Colin
Popis:

Blízký soused Montrachet, ležící mezi Chassagne a Puligny, Saint-Aubin je vinařská vesnice v jižní části Côte de Beaune, v srdci velkých bílých burgundských vín. Tato oblast zahrnuje neuvěřitelných 30 Premiers cru klimat. 1er Cru vinice Les Combes přímo hraničí s 1er Cru v Chassagne Montrachet. Saint-Aubin je barva slunce, se zlatými odlesky.Když je víno mladé spojuje v sobě vůni bílých květů, pazourku a zelené mandle.Bohatší vůně přicházejí s věkem: včelího vosk, med, marcipán či skořice. V chuti je víno bohaté a tlusté s příjemnou kyselinkou a mineralitou. Doporučujeme k výraznějším úpravám bílého masa.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Chardonnay

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

2179 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Philippe Colin

Vinařství Domaine Phillippe Colin bylo založeno v roce 2004. V současné době vinařství hospodaří na více jak 11,5 hektarech vinic v okolí vesničky Chassagne Montrachet, s produkcí 90.000 láhví. Bílé a červené hrozny jsou rozprostřeny na 28 rozdílných apelacích, od nejmenších až po velikost celého terroirs. Větší důraz je celkem logicky věnován odrůdě Chardonnay tedy bílým vínům.

Filozofie vinařství je velmi prostá a jednoduchá. Vše dělat s úctou k přírodě a respektu k podloží. Vína jsou stařena v dubových sudech po dobu 12 až 15 měsíců dle jednotlivýcg crus. Po lehké filtraci přes jíl jsou vína lahvovány. Zajímavostí je vosk který se přidáva na samý vrchol lahve lépe řečeno na korek. Důvodem je zachování větší svěžesti vína díky menšímu přístupu vzduchu. Tento přístup je novinkou a zatím není v burgundsku příliš rozšířen až čas ukáže zda je velkým přínosem či zanedbatelným. Philippova vína jsou zejména ideálním partnerem do vyšší gastronomie.

 
Další vína z tohoto vinařství...