Představujeme vinařství:
Castellari Bergaglio

Historie rodinného vinařství Castellari Bergaglio začíná v 19.století. Cílem vinařství vždy bylo produkovat víno s výrazem zdejšího terroir a tradiční odrůdy Cortese, která je  symbolická pro místní region Gavi.

Svou činnost majitel vinařství Marco charakterizuje následujícími slovy: "Zdlouhavé úsilí, které začíná ve vinici a uzavírá se stáčením vína, nám umožnilo sestavit řadu vín zobrazujících jedinečné vlastnosti, charakteristické pro každý jednotlivý druh vína. Zároveň všechna vína sdílejí společnou klíčovou víru naší filozofie: nadšení a respekt k odrůdě Cortese a její pěstitelské oblasti Gavi."

Majitel vinařství Marco se svým enolgem také vymysleli zajímavý projekt s názvem Gaviteca. Posláním a cílem projektu je sdělovat "kulturu vína" ve všech svých nesčetných aspektech. Nejen degustováním, ale i historickým pohledem, prostřednictvím fotografií a tiskovin a také pořádáním speciálních uměleckých a kulturních akcí pro různé spektrum lidí. Poznávat tak jejich chutě, nálady a chrakter společně s objevováním vína.
Vína z tohoto vinařství...