Côtes-du-Rhône rouge “Lieu-dit Clavin” 2020
Domaine De La Vieille Julienne
Popis:

Víno je typickým představitelem vinařského stylu tohoto domu kde převládá plnost a elegance. Hlavní roli v tomto víně hraje odrůda Grenache z místa které se nazývá Clavin. Doplňují ho pak zhruba z 20% převážně odrůdy Syrah a Mourvedre, záleží na ročníku. Práce ve vinici probíhá v biodynamickém režimu, který se pak o to více projevuje v charakteru vína. Dvojí selekce hroznů, přírodní kvasinky a zráni 12 měsíců ve velkém sudu bez filtrace. Doporučujeme ke zvěřinové paštice s brusinkovou omáčkou.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Grenache, Syrah, Mourvédre, Cinsault

Region:

Vallee du Rhone

Země původu:

Francie

708 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine De La Vieille Julienne

V roce 1905 koupil jeden z předků Jean Paul Daumena panství Vieille Julienne. S tradicí a předáváním zkušeností z otce na syna se víno začalo poprvé láhvovat v 60. letech. V této době již Maxime Daume provádí rekonstrukci a obnovu sklepa a celé usedlosti.

V roce 1990 převzal vinařství současný majitel Jean Paul Daume a pokračuje v rodinné tradici. Hlavním mottem jeho filosofie je přesvědčení, že réva a půda jsou propojeny v jedno. V současnosti se zde nepoužívájí chemikálie k ošetření půdy, mnohé je ponecháno na přírodě a plynutí času.

Domaine Vieille Julienne hospodaří cca 10 hektarech v severní části Châtenauneuf de Pape a na dalších 5 hektarech Côte du Rone, v místě zvané Clavin. Jejich vína patří k nejlepším v regionu nejen díky jejich kvalitě, plnosti a dlouhověkosti ale také pro jejich osobitost.
Další vína z tohoto vinařství...