Bolgheri IGT 2021 MAGNUM 1,5l
Donne Fittipaldi
Popis:

Víno z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc. Hrozny jsou sbírány ručně a velmi šetrně. Fermentované pouze pomocí kvasinek přirozeně se vyskytující v hroznech po dobu asi 15 dnů. Víno se pak školí dalších 12 měsíců v barikových sudech z 1/3 nových. Rubínově červená barva s velmi ovocitou vůní, převážně třešní a rybízu, lehce kořenité. Velmi svěží a harmonické víno kde sladké a hedvábné taniny vedou k velké radosti. Skvělý poměr kvalita vs cena. Doporučujeme k grilovaným červeným masům.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Petit Verdot, Sangiovese

Region:

Toscana

Země původu:

Itálie

1565 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Donne Fittipaldi

Vinařství Donne Fittipaldi bylo založeno v roce 1992 po velké rekonstrukci, která uvedla panství Pineta do své původní krásy. Majetek zahrnuje 46 hektarů v okolí domu Pineta -  původně pouze dřevěného domku, kterých bylo v této oblasti celkem 12 a které v roce 1870 hrabě Gherardesca Walfredo přestavil do plně funkčních zemědělských usedlostí určených pro produkci vína a olivového oleje. Již v té době byl dům obklopen ovlivovými háji a vinicemi. Nyní jsou tyto pozemky základem současného vinařství.

Vinařství je moderní, ale stále má silné vazby na tradici. Hlavní výrobní filozofií je spojení toho nejlepšího co Bolgheri  nabízí. Celý proces výroby je zcela v souladu s přírodou, tak aby nabídl zákazníkům skutečná, zdravá, odrůdová a  aromatická vína s podtextem zdejšího terroir.
Další vína z tohoto vinařství...