Adenzia Rosso DOC, 2019 Jeroboam 3l
Cristo di Campobello
Popis:

Adénzia je vyvážené středně plné a velmi pitelné víno, které osloví většinu milovníků jižních typů vín se sladkými taniny. Víno je vyrobeno ze 2 odrůd Nero d´Avola a Syrah. Přičemž hlavně ta první Nero d´Avola, která je i typickou sicilskou odrůdou určuje směr tohoto vína. V široké aromatické škále vynikají hlavně vůně ostružin, tmavé višně či delikátní vanilky. V chuti je středně plné, dobře strukturované s jemnými kořenitými a nasládlými taniny. Kopcovitý ráz vinic s převážně vápencovým podložím pak vínu dodávají jemný minerální podtext.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Nero d'Avola, Syrah

Region:

Sicilia

Země původu:

Itálie

2350 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Cristo di Campobello

Vinařství Baglio del Cristo di Campobello se nachází v jihozápadní Sicílii a založila jej rodina Bonettů v roce 2000. Vinice najdeme na dvou místech: v okolí Agrigenta o rozloze 30 hektarů a v Campobello di Licata o rozloze 50 hektarů. Zajímavější je část v Campobello di Licita, kde bylo spojen 10 vinic tak, aby vytvořili jeden celek. Toto území se nachází pouhých 8 kilometrů od pobřeží v nadmořské výšce 230 – 270 metrů. Půda je zde velmi bohatá na vápenec a křídu, tím dodává vínům určitou originalitu, kterou víno získává i díky hustému osázení 5000 keřů na hektar a ruční sklizni.

Přestože vinice byly osázeny v roce 2000, první sklizeň proběhla až v roce 2007. A to proto aby réva nebyla zbytečně zatížena a z části i proto, že mladá vína nedosahují potřebných kvalit. Vína si velmi záhy získala své zákazníky díky své harmonii a sladším taninům. Ale také díky své originalitě, za které vděčí nejen podloží a místním odrůdám, ale i třem majitelům - členům rodiny  - Angelo, Dominico a Camelo Bonetti, kteří se každý den pečlivě starají o správný chod vinařství.
Další vína z tohoto vinařství...