Představujeme vinařství:
Le Brun Servenay

Le Brun Servenay Champagne dům vznikl spojením dvou velmi starých pěstitelských rodin v roce 1965.

Gerard Le Brun a Patrick Le Brun, kteří jsou již čtvrtou generací, vedou své vinařství v moderním duchu, s maximálním využitím detailních znalostí terroir i samotného "vinaření" a zároveň s respektem a pokorou k vzácné rodinné tradici. Obezřetný výběr hroznů, redukovaný výnos vinné révy, udržování půdy a respekt k terroiru, to jsou hlavní pilíře jejich filosofie.

Le Brun Servernay dům se nachází v srdci prestižního "Côte des Blancs", konkrétně v Grand Cru vesnici Avize a hospodaří na Grand Cru vinicích o rozloze 17 akrů, které se rozkládají v bezprostředním okolí. Najdete zde vinnou révu ve složení 80% Chardonnay, 20% Pinot Noir a Pinot Meunier. Převážně vápencové a křídové složení půdy jakož i průměrný věk vinné révy, z nichž nejstarší je 80 let, dávají zdejšímu Champagne minerální potenciál a svěžest.

Jak říká Patrick: "Snažíme se dosáhnout dokonalosti - naše vína otevřeně zobrazují eleganci, mineralitu a svěžest,  jedinečnou kombinaci, která vychází z našeho terroir a vinařova pěstitelského ducha. "


 

 
Vína z tohoto vinařství...