Rosso di Montalcino DOC 2019 Magnum
Canalicchio di Sopra
Popis:

Jde o víno vyrobené pouze z odrůdy Sangiovese. Réva roste v severní části Montalcina v nadmořské výšce zhruba 350 metrů. Patří mezi nejvýše položené v této oblasti a je zde jílovité podloží s vysokým obsahem slínu a vápence. Pro výrobu tohoto vína se používají keře ze stejné části jako pro výrobu Brunella akorát že z mladých keřů a pro Canalicchio nedostatečně atraktivních poloh. Řízené kvašení v nerezových tancích a macerace na slupkách po dobu 15 až 20 dnů. Následné školení z 50% ve velkých sudech ze Slavonského dubu a z 50% ve velkých sudech z francouzského dubu po dobu 12 měsíců. Následně pak ještě 4 měsíce v lahvi. Barva rubínově červená, svěží vůně čerstvých třešní a ostružin. Elegantní, jemné ale dobře strukturované víno s hedvábnými tříslovinami. Doporučujeme k těstovinám s masovým ragú.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Sangiovese Grosso

Region:

Toscana

Země původu:

Itálie

1354 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Canalicchio di Sopra

Vinařství se nachází v severní části obce Montalcino, uprostřed turistické trasy Val d'Orcia. Farma hospodaří na rozloze zhruba 60 hektarů, z nichž je 18 hektarů osázeno vinnou révou a 2 hektary produkují olivový olej.

Primo Pacenti založil vinařství Canalicchio di Sopra v roce 1962 a řídil jej až do roku 1990. Zároveň se velmi významně zasloužil o vzrůst společenského života v Consorzio del Vino Brunello di Montalcino.

Již 3.generace rodiny Pacenti - vnoučata: Simonetta, Marco a Francesco - vede vinařství v duchu odkazu Primo Paceti - produkují kvalitní vína s osobitým charakterem typickým pro tento kraj. Zároveň přinesli nové nápady a nové technologie, avšak s ohledem na tradiční způsoby a zvyky.

Vinná réva zde roste ve dvou zónách -  Canalicchio di Sopra a Le Gode di Montosoli. Dvě rozdílné expozice a geologicky rozdílné půdy produkují odlišný výraz hroznů Sangiovese - rovnováha a síla se navzájem doplňují a dohromady tvoří jedinečná a dlouhověká vína.
Další vína z tohoto vinařství...