Macon Chaintré “Les Serreudieres” 2022
Domaine Cornin
Popis:

Víno z odrůdy Chardonnay v překrásném jižním koutu Burgundska v okolí vesnice Chaintré. Hrozny pochází z různých míst přičemž každý z nich dává vínu něco specifického. Podloží je zde převážně jílovito-vápencové s oblázky. Krásné, štavnaté a osvěžující s tóny bílého a čerstvého ovoce, citrusové kůry. Velmi pitelné, harmonické a čisté víno. Sklenice tohoto vína je jako sklenice plná štěstí a naděje

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Chardonnay

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

648 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Cornin

Dva muži a koně -  tak by se asi nejlépe dalo vystihout malé rodinné vinařství na samotném jihu Burgundska nacházející se poblíž vesnice Chaintré. 

Na úpatí skalních masivů Vergisson a Solutré, které jsou fantastickou dominantou tohoto překrásného kraje, kraluje odrůda Chardonnay. Dominique Cornin se svým synem Romainem se zde s respektem k tradici, půdě a ročníku snaží vytvořit víno dle svého nejlepšího přesvědčení, ale hlavně s nadšením a láskou.

Výsledkem jsou vína čistá, ovocitá a svěží vůně s charakteristickou chutí a neuvěřitelnou pitelností, vyrobena s největším respektem k přírodě a bez chemických látek. Velkým pomocníkem jsou také koně, kteří nejen pomáhají ve vinici, ale zároveň běhají po závodišti :).

Říká se, že víno odráží charakter člověka, který ho vypěstoval a vyrobil. Z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že pokud jednou ochutnáte vína od Domaine Cornin, navždy si je zamilujete pro jejich úžasnou chuť, překrásnou čistotu a eleganci!
Další vína z tohoto vinařství...