Grüner Veltliner Smaragd Alte Kultur 2022
Weingut Christoph Donabaum
Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Veltlínské Zelené

Region:

Wachau

Země původu:

Rakousko

932 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Weingut Christoph Donabaum

Abyste věděli, kdo jste, musíte vědět, odkud pocházíte. Strom Dona je symbolem našich kořenů zde ve Spitzer Graben, kde stojí základní budova našeho vinařství minimálně od roku 1668. Vinařství se zde provozuje od nepaměti.V roce 1853 koupili statek Josef a Anna Maria Donabaumovi a položili základ naší rodinné firmě. Od té doby přemýšlíme o vinařství z hlediska generací – oddaní tradici, ale s pevným pohledem na budoucnost.Když to vezmete vážně, každý ročník vína odpovídá pouze časovému okamžiku – ve srovnání s historií Wachau a vinařstvím ve Spitzer Graben.
A přesto, nebo možná právě proto, mají vinaři rok co rok stejný nárok: vnést do sklenice vynikající chuť a vytvořit hodnotné okamžiky požitku. S velkou úctou k originálu, velkou otevřeností novému a pevným přesvědčením: speciální vína vyžadují zvláštní přístup a motivaci dávat každý den to nejlepší. Dnes vede vinařství Christoph ale se stejným zápalem a vášní jako jeho předci.

Hllavní odrůdy jsou Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, dále pěstujeme Neuburger – specialitu Spitzer Graben, Rulandské bílé a Muškát. Špičková poloha vinic, zvláštní klimatické podmínky Spitzer Graben a minerální vlastnosti každé jednotlivé lokality jsou substrátem, na kterém se hroznům daří. Tato komplexnost regionu se odráží v charakterech jejich expresivních vín. Staré vinice jsou také blízké jejich srdci, protože nesou cennou DNA Wachau a Spitzer Graben. Staré vinice které si pronajali nebo koupili a uvedli je do života novými suchými zídkami nebo tréninkovými rámy. Poděkováním jim pak jsou ty nejskvělejší hrozny.
Další vína z tohoto vinařství...