Crémant d´Alsace Rosé Brut
Vincent Stoeffler
Popis:

Tento Crémant je vyroben výhradně z odrůdy Pinot Noir sklizené v optimální zralosti. Aroma se vyznačuje krásnou ovocností s vůní červených bobulí spojených v eleganci. Nádherná, jemná, vytrvalá pěna pohladí patro. V chuti je harmonické, vyvážené a perzistentní. Toto skvělé šumivé víno bude ideální aperitiv, ale můžete ho též pojit s různými dezerty (ovocný koláč, sabayon...) Nechcete-li konzumovat právě teď, můžete archivovat 2 až 4 roky.

Druh vína:

Šumivé

Odrůda:

Pinot Noir

Region:

Alsace

Země původu:

Francie

487 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vincent Stoeffler

Rodinné vinařství Vincent Stoeffler se rozkládá na ploše 16 ha rozložených mezi vesnicemi 
• Barr, Mittelbergheim, Heiligenstein,
• Ribeauvillé, Riquewihr a Zellenberg.
Díky velké rozmanitosti půd tak nabízí širokou škálu vín z tradičních odrůd Alsaska jako je Pinot Blanc, Gewurztraminer, Riesling...jejich hrozny rostou i na slavných Grand Crus.
Všechny vinné révy jsou pěstovány podle biologických zemědělských pravidel, což znamená bez syntetických výrobků nebo hnojiv. Omezený výnos podporuje expresi půdy. Tento bod je nezbytnou podmínkou pro získání vín s kamenitými vlastnostmi ale také pro Grands Crus, Pozdní sběr, "Sélections de grains nobles" vína.
Manuální sklizeň na všech vinicích. Velmi pomalé lisování k získání čiré šťávy obsahující všechny přírodní aromatické složky. Samozřejmostí je pomalá přirozená fermentace, ležení na jemných kalech v tradičních velkých dubových sudech, aby víno „dýchalo“ přes dřevní vlákna. Veškerá produkce pochází z vlastních vinic a prodává se pouze v lahvích. Vinařství Stoeffler je též známo výrobou skvělých Crémantů, které si svou kvalitou nezadají se slavným Champagne. Vincent u svých vín upřednostňuje čistotu, rovnováhu a osobnost. Všem vínům pak věnuje stejnou péči, ať už se jedná o základní víno či nejlepší Grand Cru.

 
Další vína z tohoto vinařství...