Crémant d´Alsace Blanc de Blanc Extra Brut
Vincent Stoeffler
Popis:

Toto šumivé bílé víno je vyrobeno z hroznů Chardonnay, Pinot Blanc a Pinot Auxerrois sklizených při optimální zralosti. Podloží je převážně vápenec doplněný slínem, expozice jih. K ošetření se nepoužívají žádné pesticidy, herbicidy ani rostlinné produkty. Dlouhé kvašení s přírodními kvasnicemi a následným zráním na jemných kalech v 80letých dřevěných francouzských dubových nádržích po dobu 6 měsíců. Po naplnění do lahví probíhá druhotné kvašení a zrání na kalech po dobu 18 měsíců. Na nose je elegantní ovocnost připomínající citrusové plody, broskve či čerstvé ořechy. Krásná, perzistentní pěna pohladí chuť. V chuti je harmonické a dokonale vyvážené. Toto šumivé víno je ideální jako aperitiv nebo k salátům a studeným předkrmům.

Druh vína:

Šumivé

Odrůda:

Pinot Blanc, Chardonnay, Pinot Auxerrois

Region:

Alsace

Země původu:

Francie

472 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vincent Stoeffler

Rodinné vinařství Vincent Stoeffler se rozkládá na ploše 16 ha rozložených mezi vesnicemi 
• Barr, Mittelbergheim, Heiligenstein,
• Ribeauvillé, Riquewihr a Zellenberg.
Díky velké rozmanitosti půd tak nabízí širokou škálu vín z tradičních odrůd Alsaska jako je Pinot Blanc, Gewurztraminer, Riesling...jejich hrozny rostou i na slavných Grand Crus.
Všechny vinné révy jsou pěstovány podle biologických zemědělských pravidel, což znamená bez syntetických výrobků nebo hnojiv. Omezený výnos podporuje expresi půdy. Tento bod je nezbytnou podmínkou pro získání vín s kamenitými vlastnostmi ale také pro Grands Crus, Pozdní sběr, "Sélections de grains nobles" vína.
Manuální sklizeň na všech vinicích. Velmi pomalé lisování k získání čiré šťávy obsahující všechny přírodní aromatické složky. Samozřejmostí je pomalá přirozená fermentace, ležení na jemných kalech v tradičních velkých dubových sudech, aby víno „dýchalo“ přes dřevní vlákna. Veškerá produkce pochází z vlastních vinic a prodává se pouze v lahvích. Vinařství Stoeffler je též známo výrobou skvělých Crémantů, které si svou kvalitou nezadají se slavným Champagne. Vincent u svých vín upřednostňuje čistotu, rovnováhu a osobnost. Všem vínům pak věnuje stejnou péči, ať už se jedná o základní víno či nejlepší Grand Cru.

 
Další vína z tohoto vinařství...