Classique Blanc 2023
Domaine La Grange
Popis:

Barva jasně slámově žlutá, co se třpytí jako sluneční paprsky. Šťavnaté aroma jablek, ananasu, mirabelkových švestek a čerstvých citrusových plodů, doprovázené jemným bylinkovým kořením, přenese znalce do krajiny Garrigue v jižní Francii. Na patře okouzlí svěží elegance zároveň se šťavnatým žlutým ovocem doprovázeným jemnou mineralitou.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Chardonnay, Sauvignon blanc, Viognier

Region:

Languedoc

Země původu:

Francie

265 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine La Grange

Existují okamžiky, kdy jste pohlceni krásou místa. Toto je místo, kde chci být, toto je místo, kde chci zůstat. Tak jsem se cítil, když jsem poprvé navštívil La Grange s mimořádnou polohou v blízkosti národního parku Haut Languedoc. Vinice obklopené kvetoucími živými ploty, keři a nedotčenou přírodu mě okouzlily od samého začátku.

Vinice jsou chráněny pruhem lesa, který se podél nich vine ze severu. Teplý svěží a čistý vánek přicházející od blízkých Cévennes a podnebí Středozemního moře vytvářejí vyváženou biosféru, která udržuje hrozny v zdravé a dobré kondici.

Jean Natoli, významný středomořský enolog, nám pomohl s výběrem vhodných odrůd pro konkrétní místa, takže nyní každá odrůda roste v ideální poloze. Intenzivní ošetřování půdy, krátký řež, redukce výnosů, pečlivá kontrola v době zralosti a samozřejmě používání prostředků, které jsou šetrné k přírodě a zaručují udržitelné vinohradnictví a biologickou rozmanitost ve vinici. Následně pak samotný proces zpracování hroznů, oddělené kvašení šarží, fermentace při kontrolované teplotě a zrání v nejkvalitnějších dubových sudech - to vše přispívá k tomu, že v našem vinařství vznikají skvělá vína, která již obdržely mnoho medailí a čehož si velmi vážíme -  získaly 94bodů v Parker hodnocení.
 
Další vína z tohoto vinařství...