Barolo “Cerretta” DOCG 2017
Schiavenza
Popis:

Cerretta je nejslavnější a zřejmě nejlepší Cru vinice, která se nachází ve věhlasné vinařské obci Serralunga dAlba. Převážně jižní orientace svahu pomáhá dávat bohatá a plná vína. Hrozny pro toto Barolo jsou růčně sbírány z více tratí v nadmořské výšce mezi 300 - 400 metrů nad mořem na převážně vápenitém podloží s vyvřelinami. Vinařství Schiavenza uznává tradiční způsob vinifikace ve velkých dubových sudech s delší fermentaci hroznů. Ve vůni je víno bohaté na zralé červené ovoce kde převládají višně. V chuti je pak pevné dlouhé, extraktivní s tvrdšími lehce nasládlými taniny. Víno s dlouhým potencionálem zrání ale při včasné dekantaci si můžeme vychutnat již dnes.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Nebbiolo

Region:

Piemonte

Země původu:

Itálie

1270 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Schiavenza

Společnost Schiavenza působí na území Serralunga d´Alba od roku 1956, kde již s dlouholetou tradicí vyrábí pouze červená vína. Vinařství založili bratři Vittorio a Ugo Alessandria a nyní jej vede Luciano Pira - zeť, za podpory své manželky Maury a švagra Waltera. Vinařství hospodaří na 7 hektarech vinic na území Serralunga d'Alba a zároveň vlastní 1,5 hektaru v obci Perno v Monforte d'Alba .

Vína Dolcetto d´Alba, v základní řadě dále "Sori" a "Vughera" se vyznačují plnou chutí a ještě bohatší tříslovinou. Barbera d´Alba se tradičně vyrábí z hroznů malé vinice, která se nachází ve vesničce Perno v Monforte d´Alba. Langhe Nebbiolo a Barolo ze 100% hroznů Nebbiolo se získávají z různě expandovaných vinic v obci Serralunga d´Alba a výběrů ze třech vinic "Broglio", "Prapò" a "Bricco Cerreta". Nakonec nesmíme opomenout aromatické Barolo Chinato, které je považované za poklad tohoto vinařství.

Co by to bylo za italskou usedlost, kdyby zde nebylo i dobré pohostinství. Vřele doporučuji místní restauraci, kde je možnost ochutnat opravdu jednu z nejlepších místních kuchyní.
Další vína z tohoto vinařství...