Představujeme vinařství:
Schiavenza

Společnost Schiavenza působí na území Serralunga d´Alba od roku 1956, kde již s dlouholetou tradicí vyrábí pouze červená vína. Vinařství založili bratři Vittorio a Ugo Alessandria a nyní jej vede Luciano Pira - zeť, za podpory své manželky Maury a švagra Waltera. Vinařství hospodaří na 7 hektarech vinic na území Serralunga d'Alba a zároveň vlastní 1,5 hektaru v obci Perno v Monforte d'Alba .

Vína Dolcetto d´Alba, v základní řadě dále "Sori" a "Vughera" se vyznačují plnou chutí a ještě bohatší tříslovinou. Barbera d´Alba se tradičně vyrábí z hroznů malé vinice, která se nachází ve vesničce Perno v Monforte d´Alba. Langhe Nebbiolo a Barolo ze 100% hroznů Nebbiolo se získávají z různě expandovaných vinic v obci Serralunga d´Alba a výběrů ze třech vinic "Broglio", "Prapò" a "Bricco Cerreta". Nakonec nesmíme opomenout aromatické Barolo Chinato, které je považované za poklad tohoto vinařství.

Co by to bylo za italskou usedlost, kdyby zde nebylo i dobré pohostinství. Vřele doporučuji místní restauraci, kde je možnost ochutnat opravdu jednu z nejlepších místních kuchyní.
Vína z tohoto vinařství...