Představujeme vinařství:
San Patrignano

"Program lásky a nového života" - San Patrignano je komunita pro život. Vítá všechny, kteří trpí závislostí na drogách a pomáhá jim najít cestu zpět do života, díky rehabilitačnímu programu, který je založený na lásce a ochotě. Nabízí nový život pro jedince i rodiny, kteří zde najdou pohodlí a podporu.

Je to závazek k budování lepší společnosti, a to díky řadě projektů, jejichž cílem je zabránit zneužívání drog. Ve hledání společného dobra, San Patrignano je otevřená společnost k vnějšímu světu se specifickou činností ve školách, na mezinárodních studentských akcích a speciálních rozsáhlých programech, to vše s neustálým bojem proti závislosti.

Komunita San Patrignano od jejího založení Vincenzem Muciollim v roce 1978 přivítala již více než 20 000 lidí, kterým v 70% pomohla k úspěšnému návratu do života! Momentálně se v komunitě každý rok pohybuje zhruba 2 000 lidí, z toho 350 zaměstnanců a 140 dobrovolníku a konzultantů, kteří pomáhájí této komunitě k obrovskému úspěchu - a to díky programu, kde se lidé učí různým řemeslům (truhlářství.....), výrobním procesům (mýdla, saponáty, pásky, tapety....), chovu zvěře (prasata, koně, kozy..) a následné výrobě sýrů, mléka, salámů, dále i službám (restaurace), ale také pěstování révy vinné a jejímu zpracování.

Vinařství San Patrignano patří k nejvýznamnějším v regionu Emilia Romagna a to nejen díky svým rezidentům ale i hlavnímu enologovi Riacardu Cottarellovi. Na zelených kopcích v Rimini a zhruba 110 hektarech vinic se převážně pěstuje odrůda Sangiovese. Mezi další významné odrůdy patří Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc. Bílá vína jsou pak zpracována typickou metodou řízeného kvašení v nerezových tancích. Naopak červená vína se pak převážně školí a zrají v barikových sudech. Vína z tohoto viařství nabízí jediněčný poměr kvality a ceny a každorečně získávají výtečné hodnocení od renomovaných hodnotitelů jako je Parker či Gambero Rosso.

Odkaz na video
Vína z tohoto vinařství...