Představujeme vinařství:
Domaine Servin

Již v daleké historii 16.století citují mniši Sv. Martina rodinu Servin jako vlastníka vinic. Od té doby si generace po generaci předává rodinnou tradici s neustále se vývíjejícími zkušenostmi zemědělců, vinařů a bednářů. I díky této tradici Domaine Servin okouzlil amatéry a profesionály po celém světě, včetně slavné americké spisovatelky a dodavatelky vína, Alexis Lichine, se kterou Servin vytvořil před 60 lety historické partnerství. V současné době je téměř 85% Servin Chablis exportováno do všech koutů světa.

Vinařství se rozkládá na 37 hektarech vinic, které se všechny nacházejí v apelaci Chablis. Vinice leží pouze na vápencovitých půdách dávajícím vínům jejich jedinečnou minerální strukturu. Většina vinic přesahuje stáří 40 let. Různé podnože neklonovaných keřů Chardonnay vytvářejí jedinečný styl Chablis, který kombinuje koncentrovanou a intenzivní chuť se zárukou kvality.

V současné době Domaine Servin zastupuje mix tradičních metod s podporou modernizace. Tradičně jsou nejlepší polohy sklízeny ručně a vinifikace probíhá separátně, aby se respektovala identita a pravost terroir. Moderní technologie se používá k výrobě trvale vysoce kvalitních vín, při zachování nenapodobitelného stylu ‘‘Servin‘‘.

Vinařství Servin je pravidelně zmiňováno v nejprestižnějších vinařských soutěžích a knihách (The Guide Hachette, Decanter, Revue des Vins de France, The Wine Spectator). Domaine Servin pravidelně také navštěvují nejuznávanější vinařští spisovatelé, kterými jsou například Stephen Tanzer, Allen Meadows, Antonio Galloni a David Schildknecht.
Vína z tohoto vinařství...