Gevrey Chambertin 1er Cru Petite Chapelle 2019
Domaine Bernard Dugat-py
Popis:

Víno z odrůdy Pinot Noir ze starých keřů jejichž průměrné stáří je 50 let na jílovito-vápencovém podloží. Od roku 2003 je vinohrad v režimu Organic tj bez použitých chemických prostředků. Víno zraje pouze v nových dubových sudech po dobu 16-18 měsíců. Víno není filtrováno a vyrobí se ho 1000 až 1500 lahví dle ročníku. Doporučujeme nechat ve sklepě ještě minimálně dalších 10 let ale můžete otevřít již dnes nicméně potřebuje minimálně 4h dýchat v karafě.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Pinot Noir

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

7980 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Bernard Dugat-py

Vinařská rodina Dugat-Py působí v Gevrey-Chambertin již od počátku 17.století.

Bernard a jeho syn Loic patří již k 12. a 13. generaci z vinařské rodiny, která využívá jedinečných znalostí o výrobě vína a práci ve vinohradu získaných v průběhu čtyř století. Vinařství obdělává 7 hektarů starých vinic (více než 65let) převážně Grand Cru a Premier Cru.

Vína Domaine Dugat-Py zrají 18 až 24 měsíců v barikových sudech ve velkolepých klenutých sklepích postavených v 11.a 12.století jako součást historického stavení Aumônerie – malého opatství, které v 9.století patřilo k St.Benigne opatství v Dijonu a z kterého se mimo sklepů zachovaly pouze již torza.

Filosofie vinařství následuje tradici „velkého burgundského“ - výběr robustních starých odrůd vinné révy Pinot Noir, stálá prace ve vinici, používání organických přípravků a zpracování hroznů pouze z vlastní produkce - to vše vede k výsledku, kterým jsou výrazně červená, tělnatá a zároveň elegantní burgunská vína.
Další vína z tohoto vinařství...