Terroir Syrah 2020
Domaine La Grange
Popis:

Syrah miluje teplo a železitou půdu! To vše se mu dostává v hojné míře právě v Lagrange a proto není divu, že zdejší syrah patří k těm nejlepším z Francie. Ikdyž se jedná o víno ze základní řady, dostane se nám plná chut bohatá na přezrálé ovoce, koření a lehkou peprnost. Lákavá vůně zralých červených plodů a vysoká až temná barva jsou jasným znakem kvality. Toto víno potěší každého milovníka této odrůdy a vzhledem k ceně i jeho peněženku :)

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Syrah

Region:

Languedoc

Země původu:

Francie

249 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine La Grange

Existují okamžiky, kdy jste pohlceni krásou místa. Toto je místo, kde chci být, toto je místo, kde chci zůstat. Tak jsem se cítil, když jsem poprvé navštívil La Grange s mimořádnou polohou v blízkosti národního parku Haut Languedoc. Vinice obklopené kvetoucími živými ploty, keři a nedotčenou přírodu mě okouzlily od samého začátku.

Vinice jsou chráněny pruhem lesa, který se podél nich vine ze severu. Teplý svěží a čistý vánek přicházející od blízkých Cévennes a podnebí Středozemního moře vytvářejí vyváženou biosféru, která udržuje hrozny v zdravé a dobré kondici.

Jean Natoli, významný středomořský enolog, nám pomohl s výběrem vhodných odrůd pro konkrétní místa, takže nyní každá odrůda roste v ideální poloze. Intenzivní ošetřování půdy, krátký řež, redukce výnosů, pečlivá kontrola v době zralosti a samozřejmě používání prostředků, které jsou šetrné k přírodě a zaručují udržitelné vinohradnictví a biologickou rozmanitost ve vinici. Následně pak samotný proces zpracování hroznů, oddělené kvašení šarží, fermentace při kontrolované teplotě a zrání v nejkvalitnějších dubových sudech - to vše přispívá k tomu, že v našem vinařství vznikají skvělá vína, která již obdržely mnoho medailí a čehož si velmi vážíme -  získaly 94bodů v Parker hodnocení.
 
Další vína z tohoto vinařství...