Terroir Cabernet Sauvignon 2019
Domaine La Grange
Popis:

Vína La Grange 'Terroir' jsou vína z jednoho konkrétního místo. Odhalují tak krásu odrůd a specifické vlastnosti terroiru, na kterém rostou. Různé kameny na etiketách těchto vín zobrazují rozdíly terroir. Cabernet Sauvignon byl vysazen teprve nedávno přímo za vinařstvím na výhřevných půdách které mu vyhovují. Přestože vinice jsou stále relativně mladé, již po první sklizni odhalují svůj neuvěřitelný potenciál. Víno je měkké a silné a má svůdnou vůni černého rybízu, což je typické pro Cabernet Sauvignon. V chuti je kulaté a harmonické s tóny červené papriky a hořké čokolády.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Cabernet Sauvignon

Region:

Languedoc

Země původu:

Francie

220 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine La Grange

Existují okamžiky, kdy jste pohlceni krásou místa. Toto je místo, kde chci být, toto je místo, kde chci zůstat. Tak jsem se cítil, když jsem poprvé navštívil La Grange s mimořádnou polohou v blízkosti národního parku Haut Languedoc. Vinice obklopené kvetoucími živými ploty, keři a nedotčenou přírodu mě okouzlily od samého začátku.

Vinice jsou chráněny pruhem lesa, který se podél nich vine ze severu. Teplý svěží a čistý vánek přicházející od blízkých Cévennes a podnebí Středozemního moře vytvářejí vyváženou biosféru, která udržuje hrozny v zdravé a dobré kondici.

Jean Natoli, významný středomořský enolog, nám pomohl s výběrem vhodných odrůd pro konkrétní místa, takže nyní každá odrůda roste v ideální poloze. Intenzivní ošetřování půdy, krátký řež, redukce výnosů, pečlivá kontrola v době zralosti a samozřejmě používání prostředků, které jsou šetrné k přírodě a zaručují udržitelné vinohradnictví a biologickou rozmanitost ve vinici. Následně pak samotný proces zpracování hroznů, oddělené kvašení šarží, fermentace při kontrolované teplotě a zrání v nejkvalitnějších dubových sudech - to vše přispívá k tomu, že v našem vinařství vznikají skvělá vína, která již obdržely mnoho medailí a čehož si velmi vážíme -  získaly 94bodů v Parker hodnocení.
 
Další vína z tohoto vinařství...