Rulandské šedé 2021, pozdní sběr, suché
Vinařství Mokruša
Popis:

Vlajková loď vinařství Mokruša se tradičně dostává do Salónu vín české republiky a patří mezi nejlepší Rulandské šedé na českém trhu. Jedná se o velmi vydatné a komplexní víno s dobrou viskozitou. Barva vína je slámově žlutá, vůně je expresivní, výrazná s tóny broskvového kompotu, mandarinek a máslových hrušek. Chuť je plná, výrazně ovocná, šťavnatá s dochutí citrusových plodů a nektarinek.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Rulandské šedé

Region:

Mutěnice

Země původu:

Česko

245 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vinařství Mokruša

Malé rodinné vinařství z velké vinařské obce Mutěnice leží přímo v srdci mutěnických vinných sklepů zvaných Búdy.

Vinařství se zaměřuje na výrobu menších partií vín, které připravuje šetrným způsobem z hroznů převážně vlastní produkce. Většina bílých vín zraje v nerezových tancích, červená vína a vybrané šarže bílých vín jsou vinifikovány v dubových sudech po dobu 6 až 12 měsíců. Filozofie malého rodinného vinařství a menší rozsah produkce se odráží v maximální péči věnované každému hroznu a každé láhvi vína. Výsledkem jsou velmi kvalitní vína, která si rychle dobyla výraznou pozici v naší nabídce.

Vlajkovou lodí vinařství je Rulandské šedé pocházející z vynikající polohy svažité, jižně orientované, staré vinice v trati Mutěnská hora.

O kvalitě vín svědčí každoroční medailové úspěchy jak z místních, oblastních, ale i mezinárodních přehlídek vín. Největším dosavadním úspěchem však bezesporu je výběr vín vinařství Mokruša komisí evropských sommeliérů  pro předsednictví Česka v Radě Evropské unie v Bruselu.
Další vína z tohoto vinařství...