Rulandské Bílé 2017, Sur Lie, suché
Vinařství Mokruša
Popis:

Pinot blanc Sur lie je bílé víno vyrobené ve francouzském sudu, připravené 12 měsíčním ležením vína na kvasnicích. Vůně je výrazná, hřejivá, vrstevnatá, tvořená vanilkou, kandovaným ovocem a typickou burgundskou chlebovinou. Chuť vína je silná, krémová, podpořená sladkými dubovými taniny, v závěru se zajímavými ovocnými dozvuky povidel a mléčných karamelek. Doporučujeme k výraznějším drůbežím či rybím pokrmům

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Rulandské bílé

Region:

Mutěnice

Země původu:

Česko

315 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vinařství Mokruša

Malé rodinné vinařství z velké vinařské obce Mutěnice leží přímo v srdci mutěnických vinných sklepů zvaných Búdy.

Vinařství se zaměřuje na výrobu menších partií vín, které připravuje šetrným způsobem z hroznů převážně vlastní produkce. Většina bílých vín zraje v nerezových tancích, červená vína a vybrané šarže bílých vín jsou vinifikovány v dubových sudech po dobu 6 až 12 měsíců. Filozofie malého rodinného vinařství a menší rozsah produkce se odráží v maximální péči věnované každému hroznu a každé láhvi vína. Výsledkem jsou velmi kvalitní vína, která si rychle dobyla výraznou pozici v naší nabídce.

Vlajkovou lodí vinařství je Rulandské šedé pocházející z vynikající polohy svažité, jižně orientované, staré vinice v trati Mutěnská hora.

O kvalitě vín svědčí každoroční medailové úspěchy jak z místních, oblastních, ale i mezinárodních přehlídek vín. Největším dosavadním úspěchem však bezesporu je výběr vín vinařství Mokruša komisí evropských sommeliérů  pro předsednictví Česka v Radě Evropské unie v Bruselu.
Další vína z tohoto vinařství...