Riesling Grand Cru "Kirchberg de Barr" 2018
Vincent Stoeffler
Popis:

Tento skvělý Grand Cru Riesling pochází z velmi strmého svahu kde převládá vápenitá půda se stopami slínu. Název tohoto kopce Kirchberg je odvozen od kostela který se nachází přímo na úpatí svahu, na samém kraji městečka Barr. Staří keřů se pohybuje kolem 30 let. Dlouhé kvašení přírodními kvasnicemi. Zrání na jemných kalech v 80letých francouzských dubových sudech, po dobu 10 měsíců. Víno citrusové barvy s čistým, intenzivním a svěžím buketem dokonale zralého žlutého ovoce. Chuť je plná, kulatá a elegantní. Na patře je svěží a jemně slané z minerálního podloží, velmi elegantní ale vytrvalé s nádechem smetany. Celkově se jedná o velmi dobře strukturovaný Riesling Grand Cru, který může stárnout dalších 10-15 let, možná i déle.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Riesling

Region:

Alsace

Země původu:

Francie

679 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vincent Stoeffler

Rodinné vinařství Vincent Stoeffler se rozkládá na ploše 16 ha rozložených mezi vesnicemi 
• Barr, Mittelbergheim, Heiligenstein,
• Ribeauvillé, Riquewihr a Zellenberg.
Díky velké rozmanitosti půd tak nabízí širokou škálu vín z tradičních odrůd Alsaska jako je Pinot Blanc, Gewurztraminer, Riesling...jejich hrozny rostou i na slavných Grand Crus.
Všechny vinné révy jsou pěstovány podle biologických zemědělských pravidel, což znamená bez syntetických výrobků nebo hnojiv. Omezený výnos podporuje expresi půdy. Tento bod je nezbytnou podmínkou pro získání vín s kamenitými vlastnostmi ale také pro Grands Crus, Pozdní sběr, "Sélections de grains nobles" vína.
Manuální sklizeň na všech vinicích. Velmi pomalé lisování k získání čiré šťávy obsahující všechny přírodní aromatické složky. Samozřejmostí je pomalá přirozená fermentace, ležení na jemných kalech v tradičních velkých dubových sudech, aby víno „dýchalo“ přes dřevní vlákna. Veškerá produkce pochází z vlastních vinic a prodává se pouze v lahvích. Vinařství Stoeffler je též známo výrobou skvělých Crémantů, které si svou kvalitou nezadají se slavným Champagne. Vincent u svých vín upřednostňuje čistotu, rovnováhu a osobnost. Všem vínům pak věnuje stejnou péči, ať už se jedná o základní víno či nejlepší Grand Cru.

 
Další vína z tohoto vinařství...