Pálava 2020, výběr z hroznú, polosladké
Vinařství Šoman
Popis:

Pálava je odrůda révy vinné pocházející z České republiky, konkrétně ze Šlechtitelské stanice ve Velkých Pavlovicích, kde byla v druhé polovině minulého století vyšlechtěna z odrůd Müller Thurgau a Tramín červený. Víno s výraznější aromatikou a příjemnou kořenitostí. V té nalezneme například květinové projevy, muškát či zralé citrusy, květ růže, šípkový čaj...... V chuti je víno bohaté, harmonické a dlouhotrvající. Doporučujeme milovníkům sladších vín.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Pálava

Region:

Dolní Dunajovice

Země původu:

Česko

250 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vinařství Šoman

Vinařství ŠOMAN je rodinná vinařská firma založená v roce 1999, která sídlí v obci Dolní Dunajovice.

Firma obhospodařuje 8,5 ha vinic s roční produkcí 50 000 litrů vína. Všechny odrůdy jsou vysázeny ve vinařské trati „Plotny“ na středně těžkých hlinitých půdách s jihovýchodní expozicí a jsou obdělávány s důrazem na šetrnou agrotechniku a velkým podílem ručních prací.

Základní filozofií firmy je vyrábět mladá, co nejpřírodnější, vysoce kvalitní přívlastková vína s typickým odrůdovým charakterem a svěžesti vín mikulovské vinařské podoblasti. Snahou je navázat na staré a bohaté vinařské tradice v harmonii s využitím moderní technologie. Specialitou firmy je široký sortiment bílých i červených vín.

Zpracování hroznů probíhá okamžitě po sběru, bez nakvašování na rmutu, s odkalením moštu s využitím čistých kultur kvasinek a následným řízeným kvašením. Červená vína se biologicky odkyselují pomocí jablečno – mléčné fermentace a poté leží v dubových sudech. Po nalahvování vína zrají v ležáckém sklepu a na trh se uvádějí dle potřeb zákazníka.
Další vína z tohoto vinařství...