Müller Thürgau 2020, kabinet
Vinařství Šoman
Popis:

Müller Thurgau je bílá odrůda, která byla vyšlechtěna profesorem Hermanem Müllerem z odrůd Ryzlink rýnský a Madlenka královská. Obvykle je to dobře pitelné víno s nižším obsahem alkoholu a příjemnou šťavnatostí. Ne jinak tomu je i u této "Müllerky " kde na nose najdete vůni žlutého melounu, angreštu či květu černého bezu. Na patře je přírodní zbytkový cukr dobře vyvážen pikantní kyselinkou.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Müller Thürgau

Region:

Dolní Dunajovice

Země původu:

Česko

185 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vinařství Šoman

Vinařství ŠOMAN je rodinná vinařská firma založená v roce 1999, která sídlí v obci Dolní Dunajovice.

Firma obhospodařuje 8,5 ha vinic s roční produkcí 50 000 litrů vína. Všechny odrůdy jsou vysázeny ve vinařské trati „Plotny“ na středně těžkých hlinitých půdách s jihovýchodní expozicí a jsou obdělávány s důrazem na šetrnou agrotechniku a velkým podílem ručních prací.

Základní filozofií firmy je vyrábět mladá, co nejpřírodnější, vysoce kvalitní přívlastková vína s typickým odrůdovým charakterem a svěžesti vín mikulovské vinařské podoblasti. Snahou je navázat na staré a bohaté vinařské tradice v harmonii s využitím moderní technologie. Specialitou firmy je široký sortiment bílých i červených vín.

Zpracování hroznů probíhá okamžitě po sběru, bez nakvašování na rmutu, s odkalením moštu s využitím čistých kultur kvasinek a následným řízeným kvašením. Červená vína se biologicky odkyselují pomocí jablečno – mléčné fermentace a poté leží v dubových sudech. Po nalahvování vína zrají v ležáckém sklepu a na trh se uvádějí dle potřeb zákazníka.
Další vína z tohoto vinařství...