Merlot, PS Podkovné 2020
Vinařství Sůkal
Popis:

Merlot je tradiční, velmi oblíbená moštová odrůda révy vinné z oblasti Bordeaux. Analýza DNA roku 2009 prokázala, že se jedná o křížence odrůd Magdeleine Noire des Charentes a Cabernet Franc. Název odrůdy je odvozen od francouzského pojmenování ptáka kosa (merle), který s oblibou ozobává malé bobule z velkých hroznů odrůdy Merlot, neboť se zabarvují do modra dříve, než u ostatních, v regionu Bordeaux pěstovaných odrůd. Víno rubínové až tmavě granátové barvy. Ve vůni najdeme černé třešně, ostružiny, objevují se i tóny tabáku. Nejen díky delšímu zrání v barrikových sudech najdeme ve víně patrné tóny dřeva, kávy a černého ovoce. Harmonická plná chuť s výraznější tříslovinou a dlouhým závěrem.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Merlot

Region:

Slovácko

Země původu:

Česko

500 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vinařství Sůkal

VINAŘ ROKU 2020

Rodinné vinařství Milan Sůkal založil v roce 1990 Miloslav Sůkal starší. V témže roce si nechal od družstva vrátit pozemky a do roku 1993 vysázel 0,5 hektaru vinice. V roce 1996 převzal vinařství syn Milan a do roku 2003 společně vysázeli 5 hektarů nových vinic. Od roku 1996 začali s výrobou jakostních a přívlastkových vín, která se od roku 1997 plní pouze do lahví.

Při práci kladou důraz na maximální péči o vinici s individuálním přístupem ke každému keři, na tradiční a přirozené postupy při zpracování a zrání vína za částečné pomoci moderních technologických zařízení. Filosofií vinařství je vyrábět vína, ze kterých je zřejmé spojení půdy, polohy, révy a vinaře.

V současné době obdělává Milan Sůkal se svojí rodinnou 6 hektarů vinic na viničních tratích Krásná hora, Kukvička, dále Remíz a Stará hora. V dubnu 2015 vysadil dalších 2,3 hektarů ve viniční trati Podkovné. Roční produkce je 50 000 lahví.

Hlavními odrůdami jsou Sauvignon, Rulandské šedé, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Pinot Noir, Merlot, Zweigeltrebe. Vinařství Milana Sůkala je známé tím, že až 50 % produkce může zrát v keramických nádobách s vynikajícími mikrooxidačními vlastnostmi. Odrůdy Chardonnay, Pinot Noir a Merlot zrají každoročně 12 až 24 měsíců ve francouzských dubových sudech.

Rodinné vinařství Sůkal patří mezi nejlepší  v České Republice.

 

 
Další vína z tohoto vinařství...