Clos de Vougeot Grand Cru 2012
Domaine Jack Confuron Cotetidot
Popis:

Vinice Clos de Vougeot byla vysazena v roce 1962 a nikdy nebyla ošetřena syntetickými herbicidy nebo pesticidy. Velká pozornost je věnována i minimalizaci výnosu. Yves následuje jeho rodinnou tradici kvašení celého hroznu, následovaný dlouhou macerací hroznů a školení ve dřevě až po dobu 2 let s podílem nových sudů až do výše 50%. Víno se nefiltruje a na nose převládá macerované červené ovoce, zejména višně a rybíz. V chuti je také poměrně ovocité s jemnou kořenitostí a pevnými taniny. Víno je potřeba uložit do sklepa a nechat ještě pár let ležet.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Pinot Noir

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

4040 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Jack Confuron Cotetidot

Rodina Confuron se věnuje pěstování vinné révy již od sedmnáctého století za vlády Ludvíka XIV. Jejich specialitou byla a stále je kultivace,  množení a šlechtění vinné révy a dokonce mají svůj vlastní ušlechtilý klon pod názvem Pinot Noir Confuron. Dnes Yves společně se svým bratrem Jackem Confuron pokračují v této rodinné tradici i nadále a starají se tak o svých 11 hektarů vinic, které zahrnují prvotřídní Grand Cru vinice a to jak ve Vosne-Romanée tak i v Gevrey-Chambertin: Charmes-Chambertin Grand Cru, Clos de Vougeot Grand Cru, Echézeaux Grand Cru, Nuits-Saint-Georges …. a pro vinařství nejcenější a nejceněnější Vosne-Romanee 1er Cru "Les Suchots ".
Průměrné stáří vinic je 65 let, nikdy nebyly ošetřeny syntetickými herbicidy nebo pesticidy a velká pozornost je věnována i minimalizaci výnosu. Yves následuje jeho rodinnou tradici kvašení celého hroznu, následovaný dlouhou macerací hroznů a školení ve dřevě až po dobu 2 let. Vesnická vína setrvávají na nových dubových sudech v rozmezí 10-20%, 1er Cru 20-30% Grand Crus až do výše 50%. Vína se nefiltrují a vykazují pozoruhodnou aromatickou intenzitou, koření, čistotu ovoce a nápadnou mineralita ze svých fantastických terroir.

 

 
Další vína z tohoto vinařství...