Chateau Marsau 2011
Chateau Marsau
Popis:

Tento Merlot jehož réva roste na mírných svazích převážně jílovitého charakteru, který umožňuje přirozenou regulaci vody. Cílem vinaře je pak maximálně vytěžit přirozené zralosti hroznů a zachovat co nejvíce odrůdo a terroir. Víno pak stárne ve francouzských dubových sudech dle potřeby ročníku a vína tak aby si zachovalo svůj charakter. Hluboká, lesklá černá barva s fialovými odlesky. Velmi komplexní a intenzivní nos s tóny tmavého ovoce se mísí s vůní praženého kávového zrnka. Ústa jsou velmi harmonická, robustní, hedvábné taniny a pozoruhodná svěžest. Velmi dlouhý závěr. Skvělé k výraznější úpravě červeného masa.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Merlot

Region:

Bordeaux

Země původu:

Francie

567 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Chateau Marsau

Vinařství se nachází pár kilometrů východně od vesnice Saint Emilion v historické vesnici Franků a majitelem je Jean-Marie Chadronnier, prezident Bordeaux Negociant.

Vinice Chateau Marsau se rozkládají na nejvyšším místě Côtes de Bordeaux a těží z výborného mikroklimatu s výjmečným počtem slunečních hodin. Převládá zde jílovité podloží, ve kterém se velmi dobře daří odrůdě Merlot (85% celkové rozlohy).

Vína jsou měkká, kulatá, s tóny elegantního ovoce a pohádkovou rovnováhou. Zrají v sudech z francouzského dubu v oddělených šaržích pro zachování individuální identity každé vinice.

Vinařství Chateau Marsau bylo hodnocením Robert Parker označeno jako "Petrus z Côtes de Franc".
 
Další vína z tohoto vinařství...