Chassagne Montrachet “Les Chenes” Rouge 2017
Domaine Philippe Colin
Popis:

Tento skvostný Pinot Noir je brilantní, s purpurovými odlesky. Aroma višňového či třešňového džemu, lesních jahod a malin. Jeho lahodná dužnatost částečně zakrývá taniny, které, ač poněkud strohé v mládí, časem koncentrovaný a plně strukturovaný projev. Les Chenes vinice se nachází zhruba 280m nad mořem uprostřed apelace. Víno zraje 12 měsíců na nových sudech.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Pinot Noir

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

807 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Philippe Colin

Vinařství Domaine Phillippe Colin bylo založeno v roce 2004. V současné době vinařství hospodaří na více jak 11,5 hektarech vinic v okolí vesničky Chassagne Montrachet, s produkcí 90.000 láhví. Bílé a červené hrozny jsou rozprostřeny na 28 rozdílných apelacích, od nejmenších až po velikost celého terroirs. Větší důraz je celkem logicky věnován odrůdě Chardonnay tedy bílým vínům.

Filozofie vinařství je velmi prostá a jednoduchá. Vše dělat s úctou k přírodě a respektu k podloží. Vína jsou stařena v dubových sudech po dobu 12 až 15 měsíců dle jednotlivýcg crus. Po lehké filtraci přes jíl jsou vína lahvovány. Zajímavostí je vosk který se přidáva na samý vrchol lahve lépe řečeno na korek. Důvodem je zachování větší svěžesti vína díky menšímu přístupu vzduchu. Tento přístup je novinkou a zatím není v burgundsku příliš rozšířen až čas ukáže zda je velkým přínosem či zanedbatelným. Philippova vína jsou zejména ideálním partnerem do vyšší gastronomie.

 
Další vína z tohoto vinařství...