Chardonnay 2021, pozdní sběr, suché
Vinařství Sůkal
Popis:

Chardonnay je moštová odrůda vinné révy, spontánní kříženec odrůd Pinot a Gouais Blanc. Pochází z francouzského vinařského regionu Burgundsko. Víno zrálo 12 měsíců v barikovém sudu. Má žlutou barvu se zlatavými okraji. Ve vůni najdeme lehké tóny vanilky a zralého tropického ovoce. Elegantní vyvážené víno s příjemnou kyselinou a jemným minerálním tónem. V chuti je dlouhé, extraktivní a harmonické.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Chardonnay

Region:

Slovácko

Země původu:

Česko

451 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vinařství Sůkal

VINAŘ ROKU 2020

Rodinné vinařství Milan Sůkal založil v roce 1990 Miloslav Sůkal starší. V témže roce si nechal od družstva vrátit pozemky a do roku 1993 vysázel 0,5 hektaru vinice. V roce 1996 převzal vinařství syn Milan a do roku 2003 společně vysázeli 5 hektarů nových vinic. Od roku 1996 začali s výrobou jakostních a přívlastkových vín, která se od roku 1997 plní pouze do lahví.

Při práci kladou důraz na maximální péči o vinici s individuálním přístupem ke každému keři, na tradiční a přirozené postupy při zpracování a zrání vína za částečné pomoci moderních technologických zařízení. Filosofií vinařství je vyrábět vína, ze kterých je zřejmé spojení půdy, polohy, révy a vinaře.

V současné době obdělává Milan Sůkal se svojí rodinnou 6 hektarů vinic na viničních tratích Krásná hora, Kukvička, dále Remíz a Stará hora. V dubnu 2015 vysadil dalších 2,3 hektarů ve viniční trati Podkovné. Roční produkce je 50 000 lahví.

Hlavními odrůdami jsou Sauvignon, Rulandské šedé, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Pinot Noir, Merlot, Zweigeltrebe. Vinařství Milana Sůkala je známé tím, že až 50 % produkce může zrát v keramických nádobách s vynikajícími mikrooxidačními vlastnostmi. Odrůdy Chardonnay, Pinot Noir a Merlot zrají každoročně 12 až 24 měsíců ve francouzských dubových sudech.

Rodinné vinařství Sůkal patří mezi nejlepší  v České Republice.

 

 
Další vína z tohoto vinařství...