Chambolle Musigny 1er Cru "Les Cras" 2015
Domaine Hudelot Baillet
Popis:

Hrozny pro výrobu 1er Cru pochází ze 2 parcel a jsou více než 60 let staré! Hrozny jsou ručně sbírány a pečlive tříděny. Zajímavostí je pak macerace hroznů za studena po dobu 8 dnů. Samozřejmostí je i školení v dubových sudech z nichž 50% jsou nové. Víno má úchvatné ovocné aroma (ostružina) které doplňují výrazné florální tóny (kosatec) V chuti je víno energické, dlouhé, elegantní s minerálním podtextem a jemným kouřovým dotekem. Doporučejeme ke zvěřině.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Pinot Noir

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

2323 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Hudelot Baillet

Rodina Hudelot má nejen v Burgundsku dlouhodobě pověst pro kvalitu. Vinaří v regionu Chambolle-Musigny a Cote des Nuits po dobu čtyř generací. Domaine Hudelot Baillet byla založena v roce 1981 Joelem Hudelot a jeho manželkaou Chantal Baillet. Dnes se jejich majetek skládá zhruba z 8,5 ha, z nichž jen jedna je osázené bílým vínem. Vinice zahrnují charakteristické Pinot Noir a Chardonnay, stejně jako vzácnější Gamay.
Dnes se o vše stará Dominique Leguen, Joelův syn. Dominique začal pracovat u svého otce na panství v roce 1998 a převzal vůdčí roli v roce 2004. Neustále tvrdě pracuje a je oddán neselhávající kvalitě. Samozřejmostí je pečlivá ruční sklizeň hroznů a jejich následná studená macerace po dobu několik dní. Ve sklepeních během období kvašení, je použita kombinace přečerpávání, delestage nebo stáčení a vracení. To vše se používá k pečlivé extrakci taninů ze slupky bez drsných stop ze semen. Hluboká, barevná, silná a přesto velice jemná vína z Domaine Hudelot Baillet dokážou vyjádřit vzácnou čistotou ovoce z regionu Chambolle-Musigny.
Další vína z tohoto vinařství...