Castalides Edition 2016
Domaine Lagrange
Popis:

Je to elegantní, delikátní cuvée z odrůd Syrah a Grenache Noir. Vinice se nacházejí v nově vzniklé klasifikaci původu AOP Pézenas. Což je vlastně oficiální klasifikace "nejlepší lokality v Languedoc", která by se dala přirovnat ke klasifikaci Grand Cru Classé v Bordeaux. Víno tmavé červené barvy s vůní zralého tmavého ovoce, bobkového listu a pepře. Plné víno s tóny zralých ostružin a dlouhou dochutí. Doporučujeme k výraznějším úpravám červeného masa či zvěřiny.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Syrah, Grenache

Region:

Languedoc

Země původu:

Francie

567 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Lagrange

Existují okamžiky, kdy jste pohlceni krásou místa. Toto je místo, kde chci být, toto je místo, kde chci zůstat. Tak jsem se cítil, když jsem poprvé navštívil La Grange s mimořádnou polohou v blízkosti národního parku Haut Languedoc. Vinice obklopené kvetoucími živými ploty, keři a nedotčenou přírodu mě okouzlily od samého začátku.

Vinice jsou chráněny pruhem lesa, který se podél nich vine ze severu. Teplý svěží a čistý vánek přicházející od blízkých Cévennes a podnebí Středozemního moře vytvářejí vyváženou biosféru, která udržuje hrozny v zdravé a dobré kondici.

Jean Natoli, významný středomořský enolog, nám pomohl s výběrem vhodných odrůd pro konkrétní místa, takže nyní každá odrůda roste v ideální poloze. Intenzivní ošetřování půdy, krátký řež, redukce výnosů, pečlivá kontrola v době zralosti a samozřejmě používání prostředků, které jsou šetrné k přírodě a zaručují udržitelné vinohradnictví a biologickou rozmanitost ve vinici. Následně pak samotný proces zpracování hroznů, oddělené kvašení šarží, fermentace při kontrolované teplotě a zrání v nejkvalitnějších dubových sudech - to vše přispívá k tomu, že v našem vinařství vznikají skvělá vína, která již obdržely mnoho medailí a čehož si velmi vážíme -  získaly 94bodů v Parker hodnocení.
 
Další vína z tohoto vinařství...