Cabernet Sauvignon klaret 2019, růžové, suché
Vinařství Šoman
Popis:

Cabernet Sauvignon je tradiční, velmi oblíbená, odrůda révy vinné která se hlavně používá k výrobě červených vín. Ne však v tomto případě kdy se jedná o víno spíše růžové vyrobené metodou Klaret. To znamená že se jedná o víno vyrobené z modrých odrůd révy vinné bez nakvášení rmutu. To buď lisováním celých hroznů nebo odtékáním samotoku ze rmutu. Technicky vzato jde o víno bílé, tedy červené nebo modré hrozny zpracované jako bílé, barva je často narůžovělá či do oranžova a tak je tomu i v tomto případě. Aroma černého rybízu, ostružin se smetanovým nádechem. V chuti je pak plné s patrnou tříslovinou, chutí malin a černého rybízu s osvěžující kyselinkou.

Druh vína:

Růžové

Odrůda:

Cabernet Sauvignon

Region:

Dolní Dunajovice

Země původu:

Česko

220 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vinařství Šoman

Vinařství ŠOMAN je rodinná vinařská firma založená v roce 1999, která sídlí v obci Dolní Dunajovice.

Firma obhospodařuje 8,5 ha vinic s roční produkcí 50 000 litrů vína. Všechny odrůdy jsou vysázeny ve vinařské trati „Plotny“ na středně těžkých hlinitých půdách s jihovýchodní expozicí a jsou obdělávány s důrazem na šetrnou agrotechniku a velkým podílem ručních prací.

Základní filozofií firmy je vyrábět mladá, co nejpřírodnější, vysoce kvalitní přívlastková vína s typickým odrůdovým charakterem a svěžesti vín mikulovské vinařské podoblasti. Snahou je navázat na staré a bohaté vinařské tradice v harmonii s využitím moderní technologie. Specialitou firmy je široký sortiment bílých i červených vín.

Zpracování hroznů probíhá okamžitě po sběru, bez nakvašování na rmutu, s odkalením moštu s využitím čistých kultur kvasinek a následným řízeným kvašením. Červená vína se biologicky odkyselují pomocí jablečno – mléčné fermentace a poté leží v dubových sudech. Po nalahvování vína zrají v ležáckém sklepu a na trh se uvádějí dle potřeb zákazníka.
Další vína z tohoto vinařství...