Cabernet Sauvignon a Merlot 2017
Vinařství Šoman
Popis:

Opravdu výjimečné červené víno z Moravy. Víno s temně višňovou barvou a vůní připomínající kakao, višně a ostružiny. Díky dlouhému zrání v dubových sudech lze najít tóny vyzrálého červeného ovoce, zejména třešní a hořké čokolády. Chuť je velmi plná, výrazná, sametová s krásnou tříslovinkou.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Cabernet Sauvignon, Merlot

Region:

Dolní Dunajovice

Země původu:

Česko

430 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Vinařství Šoman

Vinařství ŠOMAN je rodinná vinařská firma založená v roce 1999, která sídlí v obci Dolní Dunajovice.

Firma obhospodařuje 8,5 ha vinic s roční produkcí 50 000 litrů vína. Všechny odrůdy jsou vysázeny ve vinařské trati „Plotny“ na středně těžkých hlinitých půdách s jihovýchodní expozicí a jsou obdělávány s důrazem na šetrnou agrotechniku a velkým podílem ručních prací.

Základní filozofií firmy je vyrábět mladá, co nejpřírodnější, vysoce kvalitní přívlastková vína s typickým odrůdovým charakterem a svěžesti vín mikulovské vinařské podoblasti. Snahou je navázat na staré a bohaté vinařské tradice v harmonii s využitím moderní technologie. Specialitou firmy je široký sortiment bílých i červených vín.

Zpracování hroznů probíhá okamžitě po sběru, bez nakvašování na rmutu, s odkalením moštu s využitím čistých kultur kvasinek a následným řízeným kvašením. Červená vína se biologicky odkyselují pomocí jablečno – mléčné fermentace a poté leží v dubových sudech. Po nalahvování vína zrají v ležáckém sklepu a na trh se uvádějí dle potřeb zákazníka.
Další vína z tohoto vinařství...