Brut Nature - Dosage Zéro
A. R. Lenoble
Popis:

Brut Nature je stejně jako Brut Intense cuvée 3 odrůd. Chardonnay které pochází z Grand Cru vinice Chouilly, Pinot Noir z 1er Cru vinice Bisseuil a Pinot Meunier z vesnice Damery. S tím rozdílem že se jedná o Dosage zero. Což znamená že se víno po odstřelení nedoslazovalo a navíc zrálo ve sklepě zhruba o 9 měsíců déle. Díky tomu je víno svěží, ovocité a odráží zdejší terroir v plné míře. Barva zlatavá, perlení jemné a harmonické. Ve vůni převládá bílé ovoce s lehkým tónem sušeného ovoce. V chuti je svěží s tóny vyzrálého žlutého a sušeného ovoce. Skvělé jako aperitiv či k ústřicím.

Druh vína:

Šumivé

Odrůda:

Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier

Region:

Champagne

Země původu:

Francie

959 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
A. R. Lenoble

Champagne AR Lenoble je jedním z mála zbývajících domů, který je díky své rodinné tradici zcela nezávislý. V roce 1915 Armand-Raphaël Gräser, toho času obchodník s vínem v Alsasku, opustil svůj rodný kraj a přesunul se do regionu Champagne. Usadil se v Damery, v budově z 18. století s typickou architekturou zdejšího kraje, nyní sídlem vinařství. Od roku 1920, se směřujícími kroky dopředu, se zde vyrábí Champagne pod značkou ‘‘AR Lenoble‘‘ – AR jsou jeho iniciály a LENOBLE, jako pocta šlechty vína Champagne.

Když v roce 1947 Armand-Raphaël umírá během sklizně, ujímá se vedení jeho syn Josef. V roce 1973 se firma ocitá ve finančních problémech kvůli špatnému hospodaření a odchodu Josefa do důchodu. Naštěstí Jean-Marie Malassagne, vnuk Armand-Raphaël, horlivě a s vášní přebírá otěže rodinné společnosti.

Krize roku 1993 se nevyhnula ani regionu Champagne, což si vyžádalo odchod Jean Marie. Po rodinné dohodě se vinařství ujala Anne, prostřední ze tří dětí, aby se k ní o tři roky později připojil bratr Antonie.

Nyní po dvaceti letech, Anne a Antonie Malassagne stojí na pevných základech osobitých a autentických vín Champagne, které si prošly nelehkou cestou přibývajících trendů. Vína jsou úspěšně řazena mezi nejvyhlášenější vína regionu Champagne.    
Další vína z tohoto vinařství...