Bourgogne Pinot Noir 2016
Domaine Philippe Colin
Popis:

Červené Burgundské pojmenování pochází z roku 1937 a pěstuje se ve 299 vesnicích Burgundska. Vinice mají tendenci být umístěn podél úpatí vinařských kopců či podél cest na rovinách. Tento Pinot není výjimkou a pochází z vícero vinic jejichž keře vyrůstají převážně na vápencových kamenitých půdách smíchaných s některými druhy jílů a slíny. Víno zraje v barikových sudech po dobu zhruba 11 měsíců z toho 20% je nových. Na nose převládá malé červené a černé ovoce později. Víno je živé a elegantní v ústech s dobře zapracovanými taniny. Výborně se hodí k jemným úpravám červeného masa, houbovému rizotu. Při správné teplotě i k výraznější úpravě ryb.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Pinot Noir

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

499 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Philippe Colin

Vinařství Domaine Phillippe Colin bylo založeno v roce 2004. V současné době vinařství hospodaří na více jak 11,5 hektarech vinic v okolí vesničky Chassagne Montrachet, s produkcí 90.000 láhví. Bílé a červené hrozny jsou rozprostřeny na 28 rozdílných apelacích, od nejmenších až po velikost celého terroirs. Větší důraz je celkem logicky věnován odrůdě Chardonnay tedy bílým vínům.

Filozofie vinařství je velmi prostá a jednoduchá. Vše dělat s úctou k přírodě a respektu k podloží. Vína jsou stařena v dubových sudech po dobu 12 až 15 měsíců dle jednotlivýcg crus. Po lehké filtraci přes jíl jsou vína lahvovány. Zajímavostí je vosk který se přidáva na samý vrchol lahve lépe řečeno na korek. Důvodem je zachování větší svěžesti vína díky menšímu přístupu vzduchu. Tento přístup je novinkou a zatím není v burgundsku příliš rozšířen až čas ukáže zda je velkým přínosem či zanedbatelným. Philippova vína jsou zejména ideálním partnerem do vyšší gastronomie.

 
Další vína z tohoto vinařství...