Bourgogne "Cuvée Gravel" 2014
Domaine Catherine & Claude Maréchal
Popis:

Víno z odrůdy Pinot Noir z okolí vesnic Pommard a Bligny les Beaune, kde převládá jílovité podloží se štěrkem. Vinice jsou již přes 20 let obhospodařovány v organickém režimu a hnojeny pouze z vlastních kompostů za použití hnoje z okolních statků. Krátká macerace hroznů, promíchávání kvasinek a školení v dubových sudech z nichž zhruba 10-20% jsou nové je samozřejmostí. Víno není filtrováno. Víno potěší milovníky klasického vesnického typu burgundského červeného.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Pinot Noir

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

548 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Catherine & Claude Maréchal

Catherine a Claude Maréchal založili své vinařství v roce 1981. Obhospodařují 10 hektarů vinic v Burgundsku, rozložených do šesti měst slavného Côte de Beaune (21, Côte d'Or): Pommard, Savigny-les-Beaune, Auxey Duresses, Chorey-les-Beaune, Ladoix. 

Nepoužívají žádné chemické látky, ba naopak dávájí přednost potenciálnímu přínosu kompostu. Pokud je to nutné napomáhají mikrobiálnímu životu v půdě. Jejich vinná réva se pěstuje bez hnojiv, provádí zelenou sklizeň a hrozny sklízí ručně. 

V nabídce vinařství Maréchal najdete jak červená vína z odrůdy Pinot Noir, tak bílá vína z odrůdy Chardonnay. Vinařství bohužel nemá žádne "cru vinice", ale i přesto patří mezi nejlépe hodnocené vinařství v Burgundsku a to hlavně mezi "flatlandry" (vinaři mající vinice na rovině).

Catherine a Claude Maréchal vám zprostředkují skvělý poměr kvality a ceny - jejich vína jsou tradiční až selská a velmi dobře se kombinují s tradičním burgundskými pokrmy jako jsou šneci či Jambon, anebo jejich vyzrálé sýry typu Epoisses.

 
Další vína z tohoto vinařství...