Bourgogne Chardonnay 2015
Domaine Michel Bouzereau
Popis:

Základní bílé Chardonnay jehož hrozny pochází z okrajových poloh vesnic Meursault a Puligny Montrachet z jílovito-vápencového podloží. Víno zraje 1 rok v barikových sudech z čehož 1/3 sudů je nová. Víno nabízí příjemnou svěží chut s příjemnou kyselinkou, máslovým nádechem a minerálním dotekem. Na burgundské poměry vynikající poměr kvality a ceny.

Druh vína:

Bílé

Odrůda:

Chardonnay

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

612 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Michel Bouzereau

Bouzereau -  jméno, které má v Meursault nejen velký repsekt, ale i tradici! V případě Domaine Michel Bouzereau se jedná již o 10.generaci a vinařství patří mezi úplnou špičku v Meursault.

Vína Michel Bouzereau získavají mnohá ocenění a obrovský věhlas a to nejen v Burgundsku, ale po celém světě. Odrůda Chardonnay z vinařství Bouzereau pak dostává úchvatnou svěžest a jiskru, takže se vína dají pít nejen mladá, ale i vyzrálá a to nejen díky minerálnímu podloží, ale i díky vinifiakci a stylu.

Vinařství, které momentálně vede Jean Baptiste Bouzereau, vlastní necelých 12 hektarů vinic. Jean Baptiste převzal vinařtství od svého otce Michela a pokračuje v jeho práci s respektem k tradici. Neustálá snaha o zlepšování kvality vedla v roce 2009 k renovaci vinařství.

Jean Baptiste je velký detailista a jeho vína jsou určena milovníkům velkých bílých vín. Dopřejte jeho vínům více času ve sklepě a oni se vám odvděčí neopakovatelným zážitkem :).
Další vína z tohoto vinařství...