Beaune 1er Cru “Les Vignes Franches” 2011
Domaine Michel Bouzereau
Popis:

Hrozny Pinot Noir, které jsou použity pro výrobu tohoto vína se nacházejí na hranici Beuane a Pommard. Tato 1er Cru vinice Les Vignes Franches sousedí s velmi slavnou vinicí Clos de Mouches a je zde poměrně červená půda s vysokým obsahem vápence. Domaine Bouzereau vysadil vinici v roce 1971. Zrání vína probíhá v barikových sudech po dobu 1 roku a zhruba 30% je z toho nových. Na nose je víno poměrně ovocité kde převládají lesní plody, časem pak spíše houbové až kožovité tóny. V chuti je pak štavnaté, pevné a strukturované vhodné k archivaci. Doporučuji k jemnějším úpravám červeného masa nebo zvěřiny.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Pinot Noir

Region:

Bourgogne

Země původu:

Francie

1340 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Domaine Michel Bouzereau

Bouzereau -  jméno, které má v Meursault nejen velký repsekt, ale i tradici! V případě Domaine Michel Bouzereau se jedná již o 10.generaci a vinařství patří mezi úplnou špičku v Meursault.

Vína Michel Bouzereau získavají mnohá ocenění a obrovský věhlas a to nejen v Burgundsku, ale po celém světě. Odrůda Chardonnay z vinařství Bouzereau pak dostává úchvatnou svěžest a jiskru, takže se vína dají pít nejen mladá, ale i vyzrálá a to nejen díky minerálnímu podloží, ale i díky vinifiakci a stylu.

Vinařství, které momentálně vede Jean Baptiste Bouzereau, vlastní necelých 12 hektarů vinic. Jean Baptiste převzal vinařtství od svého otce Michela a pokračuje v jeho práci s respektem k tradici. Neustálá snaha o zlepšování kvality vedla v roce 2009 k renovaci vinařství.

Jean Baptiste je velký detailista a jeho vína jsou určena milovníkům velkých bílých vín. Dopřejte jeho vínům více času ve sklepě a oni se vám odvděčí neopakovatelným zážitkem :).
Další vína z tohoto vinařství...