Barolo “Massara“ DOCG 2013
Castello Di Verduno
Popis:

Vinice Masara se nachází nedaleko vesnice Verduno zhruba 265 m.n. mořem a má jihovýchodní orientaci. Zdejšímu podloží se říká Marne di Santa Agata (30% písek-55% jíl - 15% vápenec) díky němuž jsou vína aromatická, elegantní s dlouhým potencionálem ke zrání. Pouze ručně sbírané nejlepší hrozny, macerace zhruba 35 dní v otevřených dřevěných kádích, 32 měsíců zrání ve velkých dubových sudech a 37 měsíců v lahvi. Víno nebylo filtrováno! Víno granátové barvy, komplexní a minerální. Na nose převládají višně a lesní plody avšak můžeme zde najít i mátu a růži. V chuti je dlouhé a perzistentní s pevnými taniny.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Nebbiolo

Region:

Piemonte

Země původu:

Itálie

1227 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Castello Di Verduno

Filozofie vinařství Castello di Verduno věří v součinnost produkce vysoké kvality a ochrany půdy. Dlouholetá vinařská tradice předurčuje veškeré činnosti a volby vinařství, které jsou zaměřeny na získávání vína se snadno identifikovatelnými vlastnostmi, charakteristickými danému terroir.

Věnují pečlivou pozornost jak vinici a vinařství, tak stejnou měrou i vínům, která již leží a pomalu zrají ve sklepích. Jistě, čas a kvalita jsou neoddělitelné - víno rozvíjející se ve vlastním čase může dosáhnout těch nejlepších kvalit.

Součást filosofie vinařství je i motto: "V našem světě střežíme vzpomínky na čas minulý: zdvořilost, diskrétnost, laskavé pohostinství, to vše jsou plody dávných tradic."
Další vína z tohoto vinařství...