Barolo “Broglio” DOCG 2015
Schiavenza
Popis:

Broglio je součástí obce Serrralunga d'Alba a půda je zde hlinitá s vysokým obsahem vápence. Nachází se zhruba 350 metrů nad mořem a má jihovýchodní expozici. Schiavenza patří mezi tradiční vinaře a proto jejich vína školí ve velkých dubových sudech po dobu 3 let. Víno červené barvy s oranžovými odstíny a vůní čajových růží. V chuti je elegantní, bohaté na ovoce, lehce kořenité. Intenzivní a dlouhé s nasládlými ale pevnými taniny. Vhodné ke steakům a tvrdým sýrům.

Druh vína:

Červené

Odrůda:

Nebbiolo

Region:

Piemonte

Země původu:

Itálie

1120 Kč
VČETNĚ DPH
Představujeme vinařství:
Schiavenza

Společnost Schiavenza působí na území Serralunga d´Alba od roku 1956, kde již s dlouholetou tradicí vyrábí pouze červená vína. Vinařství založili bratři Vittorio a Ugo Alessandria a nyní jej vede Luciano Pira - zeť, za podpory své manželky Maury a švagra Waltera. Vinařství hospodaří na 7 hektarech vinic na území Serralunga d'Alba a zároveň vlastní 1,5 hektaru v obci Perno v Monforte d'Alba .

Vína Dolcetto d´Alba, v základní řadě dále "Sori" a "Vughera" se vyznačují plnou chutí a ještě bohatší tříslovinou. Barbera d´Alba se tradičně vyrábí z hroznů malé vinice, která se nachází ve vesničce Perno v Monforte d´Alba. Langhe Nebbiolo a Barolo ze 100% hroznů Nebbiolo se získávají z různě expandovaných vinic v obci Serralunga d´Alba a výběrů ze třech vinic "Broglio", "Prapò" a "Bricco Cerreta". Nakonec nesmíme opomenout aromatické Barolo Chinato, které je považované za poklad tohoto vinařství.

Co by to bylo za italskou usedlost, kdyby zde nebylo i dobré pohostinství. Vřele doporučuji místní restauraci, kde je možnost ochutnat opravdu jednu z nejlepších místních kuchyní.
Další vína z tohoto vinařství...